CZCIONKA A A A KONTRAST
r. Imieniny:
logo
Drukuj

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PODPROGRAMU 2018 W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PODPROGRAMU 2018 W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Ośrodek Pomocy Społeczne w Dęblinie przy współpracy z Lubelskim Okręgowym Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża zakończył kolejny etap wdrażania Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Podprogramu 2017.
 
W okresie od października 2017 do czerwca 2018 pracownicy socjalni wydali żywność dla 537 osób uprawnionych zamieszkujących na terenie Dęblina.  Łącznie wydanych było 2 494 paczek żywnościowych. W sumie pracownicy socjalni rozdysponowali 27 306,45 kg żywności o wartości 124 623,29 zł netto.

Żywność trafiła do rodzin najbardziej potrzebujących, wielodzietnych, o najniższych dochodach, osób niepełnosprawnych, starszych.

Zgodnie z wytycznymiMRPiPS w Podprogramie 2017 paczka żywnościowa obejmowała: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, mód wielokwiatowy. Niestety z przyczyn niezależnych od LOO PCK (jak i centrali PCK) OPS nie otrzymał kabanosów wieprzowych. W związku z tym kabanosy nie były wydawane.

Prawidłowa realizacja Programu wymagała ogromnego wysiłku i zaangażowania pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie.

To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, w realizację którego zaangażowani byli również pracownicy Urzędu Miasta w Dęblinie oraz lokalny prywatny przedsiębiorca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym ludziom dobrej woli za okazaną wrażliwość i chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Szczególne podziękowania dla pracowników socjalnych OPS w Dęblinie za poświęcony czas i wysiłek. To dzięki nim żywność trafiła do najbardziej potrzebujących.
 
Realizacja POPŻ 2014-2020 w Podprogramie 2018 rozpocznie się we wrześniu br.

Więcej informacji będzie można uzyskać w późniejszym terminie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dęblinie.
Powrót