CZCIONKA A A A KONTRAST
r. Imieniny:
logo
Drukuj

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2018

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2018 W dniach 30 listopada i 01 grudnia 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie pod patronatem Federacji Banku Żywności zorganizował na terenie naszego miasta,, Świąteczną Zbiórkę Żywności”.

Akcja ta  była koordynowana, podobnie jak w poprzednich latach przez pracowników socjalnych tut. Ośrodka. Przedsięwzięcie  polegało na zebraniu żywności, która przed świętami została  przekazana osobom najbardziej potrzebującym. Na terenie Dęblina zbiórka była prowadzona w 5 supermarketach (Tesco, Kaufland, Intermarche, Biedronka ul. Rynek i Biedronka ul. Kowalskiego). Zbiórkę prowadzili niezawodni wolontariusze, którzy są bardzo zaangażowani w niesieniu pomocy innym. Byli to harcerze z 1 Dęblińskiej Drużyny Harcerzy "Parasol", młodzież Parafialnego Oddziału Caritas pod opieką księdza wikarego z Parafii MB Loretańskiej, uczniowie i nauczyciele SOSW w Dęblinie, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Dęblinie  oraz pracownicy socjalni OPS w Dęblinie. Wolontariusze zebrali w sumie 1500 kilogramów żywności głównie słodycze, mąka, olej, cukier, kasze, makarony, konserwy. Akcja jest bardzo ważną formą wsparcia dla osób ubogich, dzięki której mogą one godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Żywność ta trafiła do najbardziej potrzebujących mieszańców naszego miasta szczególnie do osób niepełnosprawnych, samotnych, rencistów,  emerytów, którzy posiadają trudną sytuację finansową i często nie posiadają środków na zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia.  Mieszkańcy naszego miasta w tym roku byli wyjątkowo szczodrzy, wykazali się wysokim stopniem wrażliwości na potrzeby innych osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego przedsięwzięcia
 
 
 
 
Powrót