CZCIONKA A A A KONTRAST
r. Imieniny:
logo
Drukuj

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2017

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2017 W dniach 1 i 2 grudnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie we współpracy z Bankiem Żywności zorganizował na terenie miasta Dęblin Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było zebranie żywności, która tuż przed świętami zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym.
 
Na terenie miasta zbiórka prowadzona była w 5 supermarketach (Tesco, Kaufland, Intermarche, Biedronka ul. Rynek i Biedronka ul. Kowalskiego). Zbiórkę prowadzili  nieocenieni wolontariusze (pracownicy OPS w Dęblinie, pracownik UM w Dęblinie, uczniowie SOSW, młodzież Parafialnego Oddziału Caritas pod opieką Księdza Wikarego z Parafii MB Loretańskiej , uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, ZSO i Szkoły Podstawowej nr 3  pod opieką nauczycieli, harcerze z 1 Dęblińska Drużyna Harcerzy "Parasol"). Wolontariusze zebrali w sumie 1038 kilogramów żywności głównie słodycze, mąka, cukier, kasze, makarony, konserwy.
 
Akcja jest bardzo ważną formą wsparcia dla osób ubogich, dzięki której mogą one godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Dla jednych gest ma wartość zaledwie kilku złotych, dla innych jest bezcenny. Żywność ta trafi do najbardziej potrzebujących mieszańców naszego miasta szczególnie do osób niepełnosprawnych, samotnych, rencistów,  emerytów, którzy posiadają niskie dochody i często nie mogą pozwolić sobie na zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia.  Mieszkańcy naszego miasta byli  hojni i nie trzeba ich było specjalnie namawiać aby wsparli osoby potrzebujące naszej pomocy. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym  w zorganizowanie tego przedsięwzięcia.   
 
 
 
Powrót