CZCIONKA A A A KONTRAST
r. Imieniny:
logo
Drukuj

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY Zanim zaczniemy świętować Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, warto zaznaczyć w kalendarzu inną datę: 15 maja. Wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin - święto podstawowej komórki społecznej.

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Generalne ONZ w 1993 roku, kiedy to uchwalono rezolucję nr 47/234 i zatwierdzono, że 15 maja będzie świętem rodziny.
 
Zachęcamy wszystkich do celebrowania tego dnia, można spędzić go całkiem zwyczajnie, ale RAZEM. Wspólne przygotowanie obiadu, spokojne wyjście na pobliski plac zabaw, na spacer to wielkie wydarzenie, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zabiegani, ciągle się mijamy. Kiedy ostatni raz dowiedziałeś/aś się czegoś nowego o swoich najbliższych? W jaki sposób spędzacie czas razem? Czy Wasze życie kręci się wokół spraw bieżących i organizacyjnych, czy macie też czas na ciepłe rozmowy tworzące klimat bliskości i wzajemnego zaufania?
 
Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.mamrodzine.pl i wzięcia udziału w konkursie na przyszłoroczne hasło akcji 2 godziny dla rodziny.
 
Życzymy dobrze spędzonego czasu i pamiętajmy, że rodzinę buduje się relacjami.
 
 
 
Powrót