CZCIONKA A A A KONTRAST
r. Imieniny:
logo
Drukuj

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania Dnia Pracownika Socjalnego ma w Polsce wieloletnią tradycję.

Składają się na nią spotkania z przedstawicielami władz lokalnych, w trakcie których pracownicy socjalni oraz inni pracownicy pomocy społecznej otrzymują nagrody i wyróżnienia. 21 listopada każdego roku wręczone są specjalne nagrody za wybitne i nowatorskie działania w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej.

Dnia 19.11.2010 r odbyły się XX Wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego zorganizowane w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przez Lubelski Urząd Wojewódzki i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie został wyróżniony listem gratulacyjnym za zaangażowanie, profesjonalizm i trud pracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

3-dzien-pracownika_62090.jpg 2-dzien-pracownika_8f041.jpg 1-dzien-pracownika_8cb98.jpg
Powrót